Skip to content Skip to footer

Czym jest tektura falista?

Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w ostatnich latach jest tektura falista producent, która jest również stosowana w Polsce. Arkusze tekturowe są wykonane z bardzo wytrzymałej pulpy papierowej.

Zalety tektury falistej

Ze zwykłej tektury są wykonane opakowania na płatki śniadaniowe oraz inne artykuły spożywcze. Tektura falista się jednak trochę różni, ponieważ jest złożona z kilku warstw papieru. Konstrukcja zbudowana jest przeważnie z trzech warstw: warstwy środkowej oraz dwóch płaskich warstw zewnętrznych. Warstwa środkowa to fala tekturowa, która przypomina z wyglądu harmonijkę.

Jest to niezwykle prosta konstrukcja, ale producent tektury falistej to wykorzystał i doskonale wykorzystał jej właściwości. Tektura falista jest przede wszystkim bardziej wytrzymała od zwykłej tektury. Oprócz tego jest lekka i przyjazna dla środowiska. Ma również dobry stosunek wytrzymałości do wagi materiału, a oprócz tego stanowi doskonałe zabezpieczenie produktów. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, nie ma co się dziwić, że tektura falista zdobyła tak dużą popularność na całym świecie. Z wyglądu przypomina ona standardową tekturę.

Jak wygląda tektura falista?

Najczęściej można spotkać fakturę brązową, ponieważ jest to najczęściej spotykana forma. Tektura falista producent może występować w różnych rozmiarach i kształtach. Arkusze tekturowe mają szerokie zastosowanie, ale przydają się zwłaszcza uczniom szkół plastycznych. Producent tektury falistej ma do dyspozycji nowoczesne maszyny, które umożliwiają uzyskanie różnych kształtów i kolorów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tektura falista może być również wykorzystana jako podstawowy materiał złożonych konstrukcji. Doskonale sprawdza się także w skomplikowanych designach i projektach, które przybierają różne kształty. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z tektury falistej są nawet wykonywane meble. Jest to materiał niezwykle elastyczny, jeżeli mamy na myśli personalizację i projektowanie. Tektura falista jest też dostępna w niskiej cenie, dlatego raczej nikt nie powinien mieć problemów z jej zakupem. Papier falisty początkowo był wykorzystywany jako usztywnienie wysokich kapeluszy i cylindrów. Patent został wniesiony w 1856 roku w Anglii. Używany był nawet do zabezpieczenia butelek.