Skip to content Skip to footer

Czym jest endermologia?

Endermologia jest innowacyjnym masażem podciśnieniowym, który wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia działającego na skórę oraz tkankę łączą. Zabieg endermologii przeprowadza się na różnych partiach ciała w podobny sposób. Pacjent, który decyduje się na zabieg endermologii, przed rozpoczęciem sesji ubierany jest w specjalny, izolacyjny strój.

Specjalny strój

Specjalistyczny kostium do endermologii jest konieczny do utrzymania bezpieczeństwa pacjenta podczas zabiegu. Dzięki specjalnemu materiałowi, z którego wykonany jest kostium, pacjent nie cierpi z powodu zaciągania małych włosków, podszczypywania czy innych drobnych urazów mechanicznych, które mogą powstać wskutek zbyt wysokiego podciśnienia.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Zabieg endermologii wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia do masażu podciśnieniowego. Wielkość głowicy aparatu dostosowywana jest do powierzchni skóry, na której wykonywany jest zabieg. Głowica aparatu podłączonego do specjalnego komputera składa się dwóch ruszających się rolek oraz komory, która pod wpływem ciśnienia zasysa fałd skóry.

Tego typu zabieg polecany jest w szczególności osobom odchudzającym się oraz tym, którzy chcą pozbyć się cellulitu. Masaż endermologiczny pomaga wymodelować sylwetkę i sprawia, że skóra staje się jędrna i napięta.

Niemniej jednak walory estetyczne nie są jedynym efektem zabiegu endermologii. Endermologia jest zabiegiem, który poleca się także osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe oraz w chorobach reumatycznych. Tego typu zabieg trwa zwykle około 30 minut i kosztuje około 150 złotych.

Efekty zabiegu endermologii

Wielu pacjentów twierdzi, że efekty endermologii widoczne są już po pierwszej sesji. Z pewnością widoczność efektów jest sprawą indywidualną i zależy od stopnia nasilenia problemu. Specjaliści zalecają od 10 do 12 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Twierdzą oni, że taka częstotliwość i liczba zabiegów przyniesie trwałe efekty.

Zabieg endermologii wpływa na funkcjonowanie układu limfatycznego, przyspieszając jego pracę. Ma to pozytywny wpływ na przemianę materii i proces usuwania toksyn z organizmu. Co więcej, endermologia wpływa nie tylko na odnowę skóry i tkanek podskórnych, ale jest także bardzo skuteczna w leczeniu bólów mięśni, stawów i kręgosłupa.