Skip to content Skip to footer

Cera naczyniowa wszystko co należy o niej wiedzieć

Chociaż pękające naczynka mogą dotyczyć wielu części ciała to pojawienie się ich na twarzy, może przysporzyć największego kłopotu. Czasem jest to sytuacja przejściowa, jednak może okazać się, że jest to dużo poważniejszy problem.

Cera naczyniowa to nie tylko widoczne popękane naczynka

Zdarza się dosyć często, że objawia się to również zaczerwienieniem skóry tzw. rumieniem. Jest to tak samo nieestetyczne, jak pękające naczynka na twarzy i tak samo trudne do wyeliminowania. Podstawą zarówno w zaczerwienieniu, jak i przy pajączkach to prawidłowa pielęgnacja. Niestety nie każda kobieta wie jak, należy dbać o tego typu cerę.

Chociaż pękanie naczynek na twarzy maja związek ze skórą wrażliwą to nie zawsze dana osoba, jest tego świadoma i przypisuje to wielu innym powodom. Zdarza się, że do powstania problemu doprowadzają nieodpowiednie kosmetyki podrażniające wrażliwą skórę. Mogą być to źle dobrane peelingi czy kremy.

Czy dieta, jakikolwiek wpływ?

To co jemy w dużym stopniu wpływa na skórę, ale i również na cały organizm. Gdy ktoś ma problem z pajączkami lub rumieńcami, powinien oprócz kosmetyków i suplementów stosować także odpowiednią dietę, która pomaga w zmaganiu się z pękającymi naczynkami na twarzy.

Z jadłospisu koniecznie należy wyeliminować ostre potrawy, alkohol czy zbyt duże ilości soli. Dodatkowo warto zrzucić palenie, ponieważ przyspiesza to starzenie się skóry.

Osoby, które zauważą pękające naczynka na twarzy, powinny wprowadzić do diety produkty, które wzmacniają naczynia krwionośne. Spożywane produkty powinny zawierać dużo błonnika i witamin. Co więcej, aby wzmocnić pękające naczynia krwionośne, warto spożywać dużo krzemu, który zawarty jest m.in. w płatkach owsianych. Świetnym sposobem jest także zwiększenie aktywności fizycznej, wpływa to na lepszy przepływ krwi w żyłach.

Problem dotyczący także dzieci.

Niestety już nawet u niemowląt można czasem zauważyć małe popękane naczynka. Należy wtedy jak najszybciej rozpocząć stosowanie odpowiednio dobranego kremu, ponieważ skóra dziecka jest bardzo delikatna i narażona na wiele czynników mających negatywny wpływ.

Twarz maluszka trzeba zabezpieczać zarówno przed zimnem, jak i słońcem. W przypadku okresu jesienno-zimowego konieczne jest stosowanie tłustego kremu o gęstej konsystencji, zaś na lato niezastąpione są kremy z filtrem przeznaczone wyłącznie dla dzieci.

W przypadku starszych dzieci oprócz kremów warto zwrócić uwagę na dietę, ponieważ tak samo, jak u dorosłych to również u dzieci ważne jest dostarczanie witamin i innych składników odżywczych.