Skip to content Skip to footer

Adresówka dla psa – z jakiego materiału może być wykonana?

Psy uwielbiają szaleć, biegać i spacerować. Gdy tylko wyczują okazję, oddalają się od swoich właścicieli i… czasami potem nie są w stanie do nich wrócić. To ważne, by zabezpieczyć się na wypadek podobnych sytuacji poprzez zakup adresówki grawerowanej dla psa. W zależności od tego, z czego zostanie ona wykonana, będzie mieć inną jakość.

Adresówki plastikowe

Najłatwiejsze w użyciu i najpopularniejsze. Dzięki temu, że spośród wszystkich możliwych adresówek są też najtańsze, klienci często sięgają właśnie po nie, a producenci z tego powodu chętnie je tworzą. Dostępne w każdym większym i mniejszym sklepie zoologicznym, a także w dużych marketach na działach z produktami dla zwierząt. Są rozwiązaniem budżetowym. Zwykle kosztują gdzieś w okolicach dziesięciu złotych.

Plastikowa adresówka grawerowana dla psa jest tania, ale niekoniecznie dobra. Może okazać się wrażliwa na działanie czynników atmosferycznych czy intensywne bieganie. Prawdopodobnie też będzie szybko się deformować. Ogólnie rzecz biorąc odznaczy się niezadowalającą jakością.

Adresówki metalowe

Zazwyczaj są o wiele cieńsze od adresówek plastikowych i dzięki temu okazują się znacznie wygodniejsze dla samego zwierzaka. Nie odstają od obroży czy szelek, dlatego są wprost niewyczuwalne. Mają formę płaskich gładkich płytek, na których trwale graweruje się dane zwierzaka. To oznacza, że nawet deszcz nie jest w stanie zmyć zawartych na tych adresówkach informacji.

Tutaj problemem może być jedynie to, że metalowa adresówka grawerowana dla psa powinna zostać wykonana na zamówienie. Trzeba ustalić najpierw, jakie informacje chce się na niej zawrzeć. Wskazane dane zostaną wygrawerowane na adresówce na stałe.

Adresówki skórzane

W ich przypadku grawerowanie często nie jest niestety możliwe, ale nie zmienia to faktu, że skórzana adresówka i tak okaże się lepszym wyborem od grawerówki plastikowej, bo okaże się produktem bardziej trwałym i odpornym na różne uszkodzenia. Skóra jest materiałem wysokojakościowym. Mowa tu oczywiście o skórze prawdziwej i naturalnej, a nie tej syntetycznej.

Osoby sięgające po adresówki skórzane przeważnie jednak przywiązują dużo większą wagę do ich wyglądu niżeli praktycznych aspektów. Nie da się ukryć, że taka prawdziwa skóra zawsze prezentuje się luksusowo.

Adresówka grawerowana dla psa dostępna jest w ofercieGrawernia.pl.