Skip to content Skip to footer

Jak korzystać z wirtualnego alkomatu?

Bardzo często na drugi dzień po spożyciu alkohol mamy wątpliwości, czy nasz organizm przetrawił już spożyty alkohol. Nie wiemy, czy już możemy wsiąść za kółko, czy nadal powinnyśmy się z tym wstrzymać. Jak odpowiedzieć sobie na to pytanie? Jakie mamy rozwiązania?

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na komendę policji i badanie alkomatem. Tak uzyskany wynik dał by nam całkowitą pewność. Nie zawsze jednak mamy taka możliwość. Nie zawsze tez jesteśmy posiadaczami alkomatu. Jest jeszcze jedna propozycja jak sprawdzić zawartość alkoholu we krwi. Alkomat wirtualny.

Jak korzystać z alkomatu wirtualnego?

Chcąc skorzystać z wirtualnego alkomatu musimy mieć tylko komórkę. Wirtualny alkomat są to aplikacje, które pozwolą nam zmierzyć zawartość alkoholu we krwi. Aplikacje różnią się lekko między sobą, ale zasada ich działania jest taka sama.

Chcąc uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie musimy uzupełnić w informacjach płeć, masę, wzrost, czas rozpoczęcia i zakończenia picia. Wszystkie aplikacje oczekują takich podstawowych danych. Później następują różnice.

Ami alkomat pyta czy alkohol był spożywany po jedzeniu czy na pusty żołądek. Dzieli też rodzaj alkoholu i zawarte w nim procenty. Pokazuje nam również ile możemy wypić. Pokazuje również moment stan nietrzeźwości i całkowitej trzeźwości.

Alkomat na androida przedstawia takie same dane. Inaczej tylko pokazuje tabelę z wynikami. W tabeli widzimy 3 kolory: czerwony, pomarańczowy oraz zielony. To właśnie te kolory określają nasz stan. Alkomat iphone udziela nam takich samych informacji.

Interpretacja wyników

W każdej aplikacji jest bardzo dobitnie zaznaczone, że powyższe wyniki są jedynie algorytmem danych. Nie mogą stanowić jednoznacznej odpowiedzi. Wyniki mogą odbiegać od rzeczywistości.

Po co nam wirtualny alkomat?

Skoro wszyscy zastrzegają, że dane są tylko przybliżone, to po co korzystać z wirtualnych alkomatów? Wydawało by się, że skoro dane nie są 100 procentowe to nie warto. Ale zastanówmy się… skoro nie mamy innej możliwości sprawdzenia swojego stanu, to może warto dowiedzieć się chociaż w przybliżeniu, jak reaguje nasz organizm? Biorąc do zdobytych danych lekką poprawkę możemy podjąć decyzję, czy już jesteśmy gotowi prowadzić samochód, czy lepiej jeszcze poczekać. Każda pomoc w podjęciu takiej decyzji jest na wagę złota. Może nas uratować przed popełnieniem dużego błędu.